Το όραμά μας στο 3ο Δημοτικό Σχολείο Ελευθερίου Κορδελιού είναι να ενδυναμώσουμε τους μαθητές να αποκτήσουν και να εκτιμήσουν τις γνώσεις και τις δεξιότητες που θα τους υποστηρίξουν, ως δια βίου μαθητές, να συμμετέχουν σε δράσεις, πανελλαδικές και διεθνείς, και να εξασκήσουν τις βασικές αξίες του σχολείου. Θέλουμε να προετοιμάσουμε
Την Πέμπτη 6 Ιουνίου πραγματοποιήθηκε η ημερήσια εκδρομή του σχολείου μας στο άλσος Αγίου Νικολάου Νάουσας. Μαθητές, γονείς και εκπαιδευτικοί πέρασαν όμορφες, ξένοιαστες στιγμές και...
Τη Δευτέρα 20 Μαΐου οι μαθητές και οι μαθήτριες τησ Δ΄ και της Στ΄τάξη πραγματοποίησαν εκπαιδευτική επίσκεψη στον Αρχαιολογικό Χώρο της Βεργίνας. Είδαν από κοντά τους βασιλικούς τάφους των...
Την Τετάρτη 10 Απριλίου το σχολείο μας πραγματοποίησε επίσκεψη στις εγκαταστάσεις του Τμήματος Επιστήμης Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού στη Θέρμη. Οι μαθητές και οι μαθήτριες όλων των...
Την Τρίτη 26 Μαρτίου οι μαθητές/τριες της Δ' και Στ' τάξης επισκέφτηκαν το κολλέγιο Ανατόλια και παρακολούθησαν δύο προγράμματα STEM. Το ένα πρόγραμμα είχε τίτλο "Green vibes" και...
Την Παρασκευή 15/3 οι μαθητές/τριες της Α', Β' και Γ' τάξης επισκέφτηκαν τις εγκαταστάσεις του Μακεδονικού και παρακολούθησαν η Α' τάξη το εκπαιδευτικό πρόγραμμα "Μέλι το θαύμα της φύσης" , η Β'...