Για την εισαγωγή μαθητών στα Μουσικά Σχολεία για το σχολικό έτος 2022-2023, οι γονείς/κηδεμόνες των υποψηφίων μαθητών από τις 3 Μαΐου έως τις 31 Μαΐου 2022 και ώρα 14:00 υποβάλλουν από κοινού ηλεκτρονικά ή με οποιοδήποτε άλλο πρόσφορο τρόπο αίτηση συμμετοχής στη διαδικασία επιλογής μόνο στο Μουσικό Σχολείο της περιοχής όπου κατοικεί ο/η υποψήφιος/α. (Μουσικό Σχολείο Θεσσαλονίκης 2310-300828 This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.).
Επισκέψεις - Εκδρομές των μαθητών/τριών του σχολείου μας
Με λύπη σας ενημερώνουμε ότι η αγαπημένη μας δασκάλα και συνάδελφος του σχολείου μας, Μαρία Μπέλτσιου, έφυγε ξαφνικά για το μεγάλο και αιώνιο ταξίδι.Η νεκρώσιμη ακολουθία θα...
Εντυπωσιακή και συγκινητική ήταν η γιορτή για τη λήξη της σχολικής χρονιάς και την αποφοίτηση των μαθητών και μαθητριών της ΣΤ´ τάξης του 3ου Δημοτικού Σχολείου Ελευθερίου...
Ένα βιβλίο με τις δημιουργίες του Γ2 τμήματος του Σχ. Έτους 2023-24 με θέματα (περιεχόμενο):
Πρωτοσέλιδο εφημερίδας με θέμα κακοκαιρία χιονιού.
Ο τόπος μου(διαφημίζω τον τόπο...
Στα πλαίσια ανταλλαγής γνώσεων και εμπειριών καθώς και επικοινωνίας με άλλα μέρη της χώρας το Β2 τμήμα συμμετείχε σε πρόγραμμα αλληλογραφίας. Έτσι παραλάβαμε γράμματα από το αντίστοιχο...
Την Πέμπτη 6 Ιουνίου πραγματοποιήθηκε η ημερήσια εκδρομή του σχολείου μας στο άλσος Αγίου Νικολάου Νάουσας. Μαθητές, γονείς και εκπαιδευτικοί πέρασαν όμορφες, ξένοιαστες στιγμές και...
Την Παρασκευή 31/5/2024 οι μαθητές του Γ2 τμήματος με τη δασκάλα τους, κ. Δασκαλάκη παρασκεύασαν τηγανίτες (tτγανίτες της Αγλαΐας), μετά την ολοκλήρωση της ενότητας της Γλώσσας «Του κόσμου το...
![]() | Today | 28 |
![]() | Yesterday | 96 |
![]() | This_Week | 493 |
![]() | This_Month | 2510 |
![]() | All_Days | 112975 |